Problemy skóry głowy - Amaderm

Problemy skóry głowy

 

Znajdź odpowiedzi i wsparcie.

 

Trzy czynniki, od których zależy zdrowie skóry głowy:

Mikrobiom
Skóra głowy jest domem dla 10 tys. do 100 mln mikroorganizmów na każdy cm², w tym bakterii jak Cutibacterium Acnes i drożdży Malassezia.

Bariera ochronna
Zewnętrzna warstwa naskórka chroni przed szkodliwymi czynnikami i utratą wilgoci. Jej uszkodzenie zwiększa ryzyko łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry.

Kompozycja sebum
Sebum jest wydzielane przez gruczoły łojowe. Jego nadmierna produkcja sebum sprawia sprzyja gromadzeniu się łoju i pojawianiu się łupieżu.

 

Problemy skóry głowy, które wymagają specjalistycznej pielęgnacji

Nasza skóra głowy, podobnie jak skóra na innych częściach ciała, może być podatna na różnego rodzaju schorzenia, które mogą powodować silny dyskomfort:

  • Łojotokowe zapalenie skóry głowy – schorzenie, które charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum przez gruczoły łojowe, co prowadzi do powstawania łusek i stanu zapalnego.
  • Atopowe zapalenie skóry głowy – forma egzemy, która może manifestować się na skórze głowy, powodując suchość, zaczerwienienia, a także intensywne swędzenie.
  • Łuszczyca skóry głowy – przewlekła choroba immunologiczna, która prowadzi do szybszego niż normalnie odnawiania się komórek skóry. Powoduje to tworzenie srebrzystych, łuszczących się plam, które mogą być zarówno swędzące, jak i bolesne.

 

Jak radzić sobie z problemami skóry głowy?

W łagodzeniu objawów schorzeń skóry głowy pomocne będą produkty zawierające odpowiednio dobrane składniki, takie jak:

  • mocznik – nawilża i pomaga złuszczać martwe komórki skóry,
  • kwas bursztynowy – wspomaga regenerację skóry i działa przeciwzapalnie,
  • panthenol – łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację skóry.

*Badania dotyczą Peelingu trychologicznego oczyszczająco-złuszczającego TRICHO. Badania aplikacyjne prowadzono pod nadzorem lekarzy specjalistów – dermatologów, 
na probantach – ochotnikach, w warunkach domowych (panel domowy).

 

Dlaczego warto stosować kosmetyki Amaderm?

Nasze produkty opracowywane są w ścisłej współpracy z dermatologami i zawierają składniki, które łagodzą stany zapalne, regulują produkcję sebum, nawilżają skórę głowy oraz wspierają odnowę jej prawidłowej mikroflory.

Polecane produkty: