AZS - Amaderm

AZS

Znajdź odpowiedzi i wsparcie.

 

Czym jest AZS?

Atopowe zapalenie skóry jest częstą, przewlekłą chorobą skórną charakteryzującą się stanem zapalnym, silnym świądem i predyspozycją do nawrotów oraz okresów remisji. Objawy AZS to m.in.: świąd, wypryski skórne, czerwone plamki, przesuszona skóra, charakterystyczne grudki na skórze.

*Źródło: Leki biologiczne w terapii atopowego zapalenia skóry – rekomendacje Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej

 

Jak leczyć Atopowe Zapalenie Skóry?

Niestety, mimo postępu w medycynie nie wynaleziono leku, który trwale likwiduje przyczyny i objawy atopowego zapalenia skóry. Stosując odpowiednie leki immunosupresyjne, unikając drażniących czynników oraz odpowiednio pielęgnując skórę, można zahamować objawy, sprawiając, że atopia na długi czas pozostaje w stanie uśpienia.

Najnowsze badania podkreślają znaczenie skutecznej pielęgnacji i indywidualnie dobranych składników.

*Badania dotyczą Lekkiego Kremu emolientowego do twarzy i ciała ATOPIC. Badania aplikacyjne prowadzono pod nadzorem lekarzy specjalistów – dermatologów, 
na probantach – ochotnikach, w warunkach domowych (panel domowy).

 

Dlaczego warto stosować kosmetyki Amaderm?

Amaderm wyróżnia się zaangażowaniem w tworzenie innowacyjnych, skutecznych i bezpiecznych kosmetyków, które poprawiają komfort życia osób z problemami skórnymi, takimi jak AZS. Nowa linia kosmetyków ATOPIC zawiera substancje aktywne, takie jak m.in. niacynamid, biolin P czy kwas laktobionowy, które skutecznie łagodzą objawy AZS.

 

Polecane produkty:
Powiązane artykuły: