AMADERM

PROFESJONALNA PIELĘGNACJA DOSTOSOWANA DO POTRZEB SUCHEJ SKÓRY

Suchość skóry powszechnym problemem.

Problem suchej skóry jest coraz bardziej powszechny i dotyczy wielu z osób w różnym wieku. Czasami jest on jedynie defektem kosmetycznym, z którym można sobie łatwo i szybko poradzić, niekiedy bywa oznaką choroby wymagającej konsultacji ze specjalistą jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, egzema czy cukrzyca.
Preparaty marki Amaderm zostały stworzone z myślą o codziennej pielęgnacji suchej skóry, której przyczyna może mieć różne podłoże. W skład linii AMADERM wchodzą produkty zwierające różne stężenia mocznika, dzięki czemu można dopasować je do swoich potrzeb oraz do stopnia zaawansowania problemu. Wieloletnia dostępność produktów AMADERM w aptekach w całej Polsce świadczy o nieustannym zainteresowaniu marką a jednocześnie o skuteczności ich działania, o której przekonało się zarówno wielu pacjentów jak i lekarzy dermatologów. 

Potrzeby lekarzy i pacjentów

Preparaty marki Amaderm powstały w odpowiedzi na potrzeby lekarzy dermatologów oraz ich pacjentów. Zostały opracowane z myślą o skórze wrażliwej, alergicznej, która wymaga specjalistycznego podejścia  dostosowanego do jej wymagań. 

Bezpieczeństwo stosowania

Badania aplikacyjne potwierdzają bezpieczeństwo stosowania preparatów Amaderm u dorosłych jak i u dzieci już od 3 roku życia. Dodatkowo Balsam nawilżający Amaderm może być używany przez kobiety w ciąży przez cały okres jej trwania. Produkty Amaderm są wolne sztucznych barwników, parabenów, substancji zapachowych czy alkoholi. Nie są testowane na zwierzętach.

Amaderm polecany przez najlepszych specjalistów

Skuteczność preparatów Amaderm została doceniona przez wielu specjalistów z dziedziny dermatologii. Na szczególną uwagę zasługuje opinia prof. dr hab. n. med. Andrzeja Kaszuby, polskiego specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii, profesora nauk medycznych. Mentora, wykładowcy i wychowawcy wielu pokoleń polskich dermatologów. 

“Cała linia Amaderm zasługuje na swoje miejsce w świadomości dermatologów. Produkty Amaderm […] jak najbardziej dają zamierzony efekt w leczeniu. Linia dermokosmetyków Amaderm jest ponadto bezpieczna. Produkty nie zawierają parabenów, substancji zapachowych ani salicylanów.”

Produkty Amaderm

Najwyższa jakość farmaceutyczna składników aktywnych

Zakład Farmaceutyczny Amara, do którego należy marka Amaderm, jest jednym z liderów na rynku farmaceutycznym wśród producentów substancji recepturowych do leków robionych. Mając tak ogromne zaplecze technologiczne i surowcowe, wiele składników aktywnych (w tym np. mocznik), które  wykorzystaliśmy w preparatach marki AMADERM jest wytwarzanych w naszych fabrykach, dzięki temu mamy pewność, że są one najwyższej jakości farmaceutycznej. 

Dlaczego mocznik?

Mocznikjest naturalnie obecny w naszej skórze jako jedna z głównych składowych naturalnego czynnika nawilżającego (NMF).To najbardziej skuteczny, naturalny humekant, a jego obecność jest niezbędna w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. W zależności od wykorzystanego stężenia może dodatkowo posiadać działanie kreatolityczne (zmiękczające) oraz keratoplastyczne ( złuszczające). Kosmetyki zawierające odpowiednie stężenia mocznika są skuteczne i szybko poprawią kondycję suchej skóry.

Nasza misja

Wykorzystując wiedzę, doświadczenie a także własną bazę produkcyjną składników aktywnych oraz  bazując na współpracy z najlepszymi ekspertami z dziedziny dermatologii chcemy oferować produkty skuteczne, bezpieczne, przebadane, o najwyższej jakości, które odpowiadają na potrzeby pacjentów z problemem suchej, wrażliwej i alergicznej skóry oraz mają wpływ na poprawę ich zdrowia i samopoczucia.